60 évvel ezelőtt két srác találkozott és minden megváltozott...

jan 21, 2018

60 évvel ezelőtt Liverpoolban két fiatal zenész találkozása teljesen megváltoztatta a popzenét.

1957 július 6-án a 16 éves John Lennon, Quarrymen nevű zenekarával lépett fel a helyi templom kertjében. eger-beatles-muzeum-quarrymen
A 15 éves Paul McCartney a zenkart hallgató tömegben hallgatta John énekét.

Később a The Beatles Anthology dokumentumfilmben McCartney úgy emlékszik vissza erre a koncertre, mint, ahol John Lennon egy kockás ingben, szőke kissé göndör hajjal és pajesszal, egy gitárral a kezében feszített a színpadon.

eger-látnivalok-beatles-muzeum

A fellépésen Lennon nem tudta a Come Go With Me, Del Vikings dal szövegét pontosan.
John ezt úgy hidalta át, hogy korábbi ismert blues számokból kiragadott szövegrészekkel improvizált.

Ez a fajta rögtönzés McCartneynak nagyon tetszett. A két srác a fellépés után a színpad mögött találkozott egymással, ahol is McCartney nagy benyomást tett Lennonra.

Paul elkezdte játszani Eddie Cochran, Twenty Flight Rock című dalát, aminek ő a szövegét persze tökéletesen tudta. (Talán ez nyűgözte le Lennont annyira.)

Lennon későbbi visszaemlékezéseiben azt fejtette ki, hogy bizonytalan volt, hogy akar-e együtt játszani egy ilyen jó zenésszel, mint McCartney, aki talán jobb is nála.

De nem sokáig gondolkodott ezen. Az első találkozó alkalmával megfordultam, és azt mondtam:
” Szeretnél csatlakozni a csapathoz? És azt hiszem, másnap igent mondott.”

A többi már történelem….