Sze 23, 2018

Brian nem akart kockáztatni és tízezer példányt rendelt a Love Me Do-ból a liverpooli üzletébe. Nem kelt el az összes, de annyi igen hogy a kislemez a brit slágerlista 17. helyére kerüljön.

George: “Amikor először hallottam a rádióban a Love me do-t az egész testem beleborzongott. Ez volt életünk legizgalmasabb pillanata. Tudtuk hogy csütörtökön este fél nyolc körül játsszák majd a Luxemburg rádióban. Nálam voltunk és együtt hallgattuk.”

Első nekifutásra nem is volt rossz, de George Martin azt akarta, hogy egy olyan számot vegyenek fel, amit profi dalszerző irt, a dal címe How Do You Do It- volt.

George Martin: “Azt mondták szívesebben, játsszák a saját dalaikat. Mire én- hozzatok nekem egyet, ami van ilyen jó, és akkor kiadom. És akkor álltak elő a Please please me egy új változatával. Amint befejeztük a felvételt, tudtam, hogy nyerő lesz. Remek hangulata volt. Nagyon gyorsan elkelt.

A Please Please Me-t 1963 januárjában adták ki és egy hónapon belül Anglia legkelendőbb kislemeze lett. Az első jelzés 1963 márciusában érkezett, amikor a Beatles második kislemeze egy szempillantás alatt az első helyre került, a sajtóban eluralkodott a Beatles őrület. A Beatles fellépése a Thank You Lucky Stars cím tévéműsorban való fellépése jelentette a banda igazi médiabeli bemutatkozását.

A Brit tévénézők pedig még soha nem láttak semmit, ami a Beatleshez lett volna fogható. Meglepő volt a frizurájuk, az öltönyük nyakig begombolva, a nyakkendőjük alig látszott ki, széles játékos mosolyuk pedig azonnal megragadta a tinédzserek szívét.

Paul: “Egy ideig még örültünk is, hogy a nézők sikoltoznak, mert a hangjuk legalább elnyomta első fellépéseink nem mindig kellemes ricsaját.”

George Martin: “Ilyen jó indítás után a lehető leggyorsabban folyatni akartuk, és ennek az volt a legjobb módja, hogy gyorsan összehozzunk egy nagylemezt. 1962-ben az Abbey Road stúdiói mai mércével nézve meglehetősen primitívek voltak, tulajdonképpen egy koncertet vettünk fel egyenesen szalagra, délelőtt tízkor kezdtük és este tizenegykor már készen is voltunk, a lemezt borítóba lehetett tenni, mert akkoriban még nem volt keverés, minden direkt sztereóban ment. Csak a Twist and Shout-ot vettük két részletben, de a felvétel végére hagytuk, mert még egy-két kísérlet és John hangszálai cafatokra szakadtak volna.”

George: “Első nagylemezünk felvétele igazi kínszenvedés volt. Véres hólyagok nőttek az ujjaimon, de nem mutattam, mert nem akartam megszakítani a felvételt. Ez a dolog annyira fontos volt nekünk.”

George Martin megérzése hogy gyorsan készítsenek nagylemezt kifizetődött. Akkoriban kevés zenész irt saját dalt, és a lemezvásárlókat meglepte hogy olyan sok eredeti dalt találtak egy lemezen.

A kezdés gyötrelmei meghozták a gyümölcsüket. John és Paul alig húsz évesek, de már kiemelkedő dalszerzők, és csak úgy, mint George és Ringo, figyelemreméltó csiszolt előadóknak számítottak. A She Loves You, – csak úgy, mint a Please Please Me – feljutott a csúcsra. Ez a váratlan siker meglepte Brian Epsteint és a Beatlest is. Bár sztároknak lehet nevezni őket, továbbra is játszanak a Cavernben, olyan befutott művészek előzenekaraként, mint Helen Shapiro vagy Tommy Roe.